bezpieczny-internet-w-pracowni

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Nowa wersja
Poprzednia wersja
bezpieczny-internet-w-pracowni [2010-02-08 18:45]
admin utworzono
bezpieczny-internet-w-pracowni [2011-08-19 16:25] (aktualna)
Linia 5: Linia 5:
 Strona powstała po szkoleniu poświęconemu bezpieczeństwu pracowni komputerowej,​ mającym miejsce 23.11.2006 r. w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Strona powstała po szkoleniu poświęconemu bezpieczeństwu pracowni komputerowej,​ mającym miejsce 23.11.2006 r. w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie.
  
-Oryginalne zaproszenie do (i zarazem ​strzeszczenie) szkolenia:+Oryginalne zaproszenie do (i zarazem ​streszczenie) szkolenia:
  
 Podczas szkolenia pokazujemy, w jaki sposób - korzystając wyłącznie z darmowych rozwiązań open source (między innymi z Linuksa, Squida i Dansguardiana) - spełnić surowe wymagania stawiane pracowniom edukacyjnym i firmowym. Jednocześnie wyjaśnimy, w jaki sposób dobrać optymalną topologię sieci, jaki routing zastosować przy łączeniu dostępu tradycyjnego z dostępem bezprzewodowym i - przede wszystkim - jak ten informatyczny cel może osiągnąć ktoś, kto nie zna się specjalnie na Linuksie, a chce po prostu zainstalować sobie sprawdzone rozwiązanie. Podczas szkolenia pokazujemy, w jaki sposób - korzystając wyłącznie z darmowych rozwiązań open source (między innymi z Linuksa, Squida i Dansguardiana) - spełnić surowe wymagania stawiane pracowniom edukacyjnym i firmowym. Jednocześnie wyjaśnimy, w jaki sposób dobrać optymalną topologię sieci, jaki routing zastosować przy łączeniu dostępu tradycyjnego z dostępem bezprzewodowym i - przede wszystkim - jak ten informatyczny cel może osiągnąć ktoś, kto nie zna się specjalnie na Linuksie, a chce po prostu zainstalować sobie sprawdzone rozwiązanie.
Linia 19: Linia 19:
 Do ściągnięcia:​ Do ściągnięcia:​
  
-  * [[http://akademia.linuksa.pl/​static/​pub/​bezpieczny_internet.pdf|Materiały ze szkolenia]] [PDF, 600kB]+  * [[http://www.alx.pl/​static/​pub/​bezpieczny_internet.pdf|Materiały ze szkolenia]] [PDF, 600kB]